top of page

Knihy obohacující obsahem i vzhledem

Pětice už na pohled krásných knižních novinek vás naučí milovat domov i vše okolo něj. Nahlédněte do tajů architektury, interiérového designu, zahradničení, vaření nebo psychologie.


Krásné fotografie, kvalitní tisk a inspirativní obsah. Coffee table books neboli knihy, které sluší konferenčním stolkům i knihovnám. se hodí kdykoli si chcete jen tak listovat, přečíst si něco zajímavého nebo snít s otevřenýma očima. Věnují se nejrůznějším oborům, od umění přes design, architekturu, hudbu, sport, houbaření až po zcela okrajové koníčky. Je radost se k nim vracet. A v mezičase zdobí váš interiér.


The Monocle Book of Homes

Redakce celosvětově oblíbeného časopisu Monocle má na svém kontě hned několik publikací, které vás naučí lépe jíst, podnikat nebo cestovat. Letos se do sbírky oslavující každodenní život přidala kniha mapující výběr dvaceti nejzajímavějších domovů ze všech koutů světa. S The Monocle Book of Homes se vydáte do Mexika, Austrálie, Finska nebo Libanonu a nahlédnete do moderních městských staveb, komunitních projektů i minimalistických dřevostaveb stojících uprostřed divoké přírody. Na 304 stranách vytištěných na prémiovém papíru se dozvíte, co z obyčejného obydlí dělá skutečně výjimečný domov.


The Complete Book of Colourful Interior

Máloco dovede zlepšit naší náladu a povzbudit atmosféru domova jako barvy. Ne každý si však troufne si s nimi v interiérech zahrávat. Novinka belgického nakladatelství Lannoo The Complete Book of Colourful Interior obsahuje na dvě stě inspirativních fotografií, ale také praktické tipy a triky od interiérových designérů, psychologů a dalších specialistů zabývajících se pozitivním vlivem barev na člověka. Obývací pokoj, koupelna i chodba – každý pokoj si zaslouží trochu barvité energie.

Inspiring Family Homes

Říká se, že rodina tvoří opravdový domov a domov je tím, co drží rodinu pohromadě. Německé nakladatelství Gestalten ve spolupráci s francouzským časopisem Milk zvou na pestrou pouť, na níž otevírají dveře do domovů, kultur i duší rozmanitých rodin z celého světa. Dvoučlenná, tříčlenná nebo osmičlenná? V knize Inspiring Family Homes nechybí ani praktická část nabízející řešení častých potíží pramenících ze společného soužití nebo nápady na adaptaci prostorů, když rodina roste nebo její nejmladší členové dospívají.

Resident Dog: Incredible Homes and the Dogs That Live There

O tom, že nepostradatelnou esencí domova mohou být také jejich čtyřnozí obyvatelé, vás přesvědčí kniha fotografky Nicole England. V trilogii Resident Dog: Incredible Homes and the Dogs That Live There představuje autorka stovky zajímavých staveb od Mexika přes Londýn, New York až po Sydney. Každou obrazovou vizitku doplňuje rozhovor s autorem či majitelem domu a série spontánních fotografií roztomilých chlupatých obyvatel.

Nature Inside: Plants and Flowers in the Modern Interior

Popularita některých rostlin se vyvíjí podobně jako architektonické a interiérové trendy, lidská potřeba obklopit se zelení však zůstává po staletí stejná. Pokojové rostliny vnáší do interiérů život, dotváří jejich osobitou atmosféru, zlepšují kvalitu našeho každodenního života a učí nás péči a zájmu. Kniha Nature Inside rozkrývá dvě stě let historie úzkého vztahu mezi člověkem, architekturou a přírodou.


Comments


hranolka prava_zluta_4x.png
hranolka levá_zluta_4x.png
bottom of page