top of page

LA TABLE: Nový klenot Mánesovy ulice

Zažili jste už ten pocit, kdy vstoupíte do obchodu a nechce se vám odcházet? Přesně tak se budete cítit v LA TABLE na pražských Vinohradech. Jak už sám název napovídá, přináší věci na stůl, a to ne ledajaké. O tom, co je na něm tak jedinečného a kdo navrhoval jeho krásný interiér, jsme si povídali s jeho majitelkou a ideovou tvůrkyní REGINOU SIEBEROVOU.


Foto: Jiří Sedmihradský x LEXXUS NORTON


Koncept LA TABLE je velmi zajímavý a v Praze ojedinělý. Můžete jej našim čtenářům přiblížit?


V LA TABLE nabízíme klientům praktické a zároveň krásné věci do jídelen a lounge prostorů, které pro ně vyhledáváme v zahraničí, převážně v Miláně a Paříži, a následně vozíme do Česka. Máme tu vše, na co si vzpomenete – porcelán, sklo, ubrusy, prostírání a látkové ubrousky, svícny i jiné dekorace. Nově nabízíme také tzv. coffee table books, které doladí každý konferenční stolek k naprosté dokonalosti.Kromě krásných užitných věcí se u vás dá pořídit také výběrové šampaňské, prvotřídní marmelády nebo třeba i gumové bonbóny v luxusních dárkových baleních. Jak vás tato kombinace napadla?


Velkou inspirací mi byl v tomto ohledu slavný londýnský obchod Fortnum & Mason, jehož historie sahá až do roku 1707 a může se pyšnit dvěma pečetěmi kvality britské královské rodiny. Všechny věci, které u nás najdete, tak procházejí pečlivým kurátorským výběrem našeho týmu. Po vzoru Fortnum & Mason máme ke všemu také luxusní balení. Takže pokud hledáte výjimečný a exkluzivní dárek, jsme tím pravým místem, kam pro něj v Praze zajít. Příprava dárků a dárkových sad je něčím, co nás obzvlášť těší. Vždy v sobě totiž nese pozitivní energii.


Jak vás napadlo otevřít si obchod právě s tímto zaměřením? A proč jste se rozhodla otevřít jej právě na Vinohradech?


Mám za to, že společné stolování a setkávání se u dobrého jídla je výborný způsob, jak posilovat vztahy. Ať už ty v rodině, mezi přáteli nebo obchodními partnery. Prostor jídelny tak vnímám jako důležité místo, které si zasluhuje zvláštní pozornost. A proč Vinohrady? To je snadné. Vyrůstala jsem tu a mám k nim krásný vztah. To, že se nám podařilo LA TABLE otevřít v jednom z nejkrásnějších nárožních domů v této lokalitě, je příjemným bonusem. Odjakživa pro mě měl totiž své neopakovatelné kouzlo a oslovovala mě jeho historie. Věděla jste například, že zde bylo první sídlo úspěšné restaurace Aromi?


Foto: Martin Svoboda x OOOOX


To jsem netušila. Vzhledem k tomu, že jste na Vinohradech prožila své dětství, můžete srovnávat tehdejší podobu Vinohrad s tou současnou. Co říkáte na to, že se proměnily v jednu z nejstylovějších, a pro bydlení také jednu z nejdražších, pražských čtvrtí?


Máte pravdu, o Vinohradech a jejich proměně toho vím spoustu. Navíc jsem tu netrávila dětství pouze já, ale bydlela tu i moje prababička, babička a maminka. Díky jejich vyprávění tak znám mnoho příběhů a snad ke každému vinohradskému domu se mi váže osobní zážitek. S kamarádkami jsem totiž během dětství zvládla „prošmejdit“ mnoho z nich a hrála si snad na všech dvorech. Se zdejším stylem bydlení a typickými dispozicemi bytů mám tak úzký vztah. Intenzivně jsem proto vnímala každou rekonstrukci a přála si, aby bylo zachováno co nejvíce z typického vinohradského způsobu bydlení. Občas mě tak mrzel tlak na vytvoření dispozic 2+kk, který znamenal změnu původního rozložení pokojů v bytě. Velikou radost mám ale z toho, že je dnes většina fasád nových, chodby v domech jsou citlivě opravené, a že Vinohrady i díky tomu zůstávají atraktivní rezidenční čtvrtí, ve které se lidé rádi potkávají a scházejí na ulicích i ve stylových podnicích. Jde tu cítit pozitivní energie a chuť k životu, což je úžasné.

Foto: Jiří Sedmihradský x LEXXUS NORTON Foto: Martin Svoboda x OOOOX


Ve svém obchodě prodáváte užitné předměty, které mají silnou estetiku. Uměleckým dílem je ale i samotný interiér, který navrhlo vyhlášené architektonické studio OOOOX. Jak vaše spolupráce vznikla?


Prostor jsme koupili ve stavu shell&core, takže jsem věděla, že nás čeká opravdu hodně práce, než obchod otevřeme. Abych celý proces přípravy interiéru zjednodušila a urychlila, rozhodla jsem se oslovit architektonické studio, které se podílelo na rekonstrukci bytového domu Mánesova 78, ve kterém náš obchod najdete. Tím studiem byl právě OOOOX. Na začátku jsem ale žádnou výjimečnou spolupráci nečekala. Po pár týdnech společné práce jsem ale zjistila, že se mi s OOOOX, konkrétně s majitelkou Radkou Valovou a architektem Martinem Moravcem pracuje opravdu skvěle. Jsou rychlí, v designu odvážní a citliví vůči prostorům, se kterými pracují. Najít architekty, se kterými si rozumíte a jejichž práce vás pokaždé nadchne, je radost.


Možná i právě proto se vám společně podařilo vytvořit opravdu působivý interiér, ve kterém si umím představit krásné eventy. Plánujete tu časem nějaké organizovat?


Určitě, vlastně už od začátku jsme tento prostor plánovali jako místo pro setkávání. I proto jsme jako ústřední prvek zvolili čtyři a půl metru dlouhý stůl, který je stále prostřený podle dané sezóny. Byl by hřích se za ním nesetkávat se zákazníky, přáteli i dalšími inspirativními hosty. Nejbližší event plánujeme se skvělou českou sochařkou Terezou Štětinovou, jejíž abstraktní mramorové sochy povznesou každý moderní interiér. I proto jsme velmi rádi, že jsou součástí nabídky LA TABLE. Další krásnou akcí, kterou v blízké době plánujeme, bude setkání s Katkou Handlovou, novou art directorkou Rückl.


Foto: Martin Svoboda x OOOOX


Podle jakého klíče vybíráte značky, které vašim klientům prezentujete?


Zákazníci mi říkají, že když o našich produktech vyprávím, tak se zamilovaně usmívám. Řekla bych tedy, že hlavní roli hraje srdce. Do každého produktu, který v LA TABLE máme, jsem skutečně tak trochu zamilovaná. To se projevuje nejvíc tím, že o nich neustále mluvím. Důležitými parametry pro výběr jsou samozřejmě také kvalita, dokonalé řemeslné zpracování, design a příběh značky. Ty jsou v mnoha případech opravdu úžasné a mě i naše zákazníky nepřestávají bavit. Tak například historie značky Skultuna sahá až do roku 1607, kdy byla založena králem Karlem IX. V práci s mosazí a stříbrem, ze kterých vyrábějí předměty té nejvyšší kvality, mají tak neuvěřitelné know-how kultivované přes 400 let.


Váš obchod je zároveň největším showroomem Rückl v Česku. Proč jste se rozhodla dát tolik prostoru právě této značce?


Ve značce Rückl jsem našla všechno, co mě naplňuje hrdostí. Neuvěřitelnou zručnost českých sklářů, odvahu designérů a moderní design, který obstojí v celoevropském kontextu. Velmi mě oslovuje také filantropický přístup majitele skláren Rückl, pana Martina Wichterleho, který tuto tradiční českou sklárnu doslova zachránil a nasměroval novým směrem. No a v neposlední řadě – všechny věci od Rückl jsou prostě nádherné!


Foto: Martin Svoboda x OOOOX


Plánujete v budoucnu nabídku značek, se kterými spolupracujete, rozšiřovat? Máte už nějaké konkrétní, které můžete jmenovat?


Ke stávajícím značkám Fürstenberg, Rückl, Linoroom, Amoln a dalším bychom měli v nadcházejících týdnech přidat ještě belgickou Paveau a italské značky Giobagnara a LaDoubleJ.


Který produkt nebo značka z vaší současné nabídky je vám osobně nejbližší a proč?


Nejvíc mě teď baví německý porcelán Fürstenberg, který dokonale propojuje tradiční výrobu, nejvyšší možnou kvalitu a moderní design od studia Sieger. Mým guilty pleasure jsou také lněné ubrusy z Portugalska, se kterými s oblibou zdobím stůl. Díky jejich luxusnímu a elegantnímu designu se každá prostřená tabule stává opravdovým skvostem.


Foto: Martin Svoboda x OOOOX


Co je naopak bestsellerem u vašich klientů?


Jednoznačně produkty od Rückl. Je to dáno asi i tím, že nabídka Rückl je u nás opravdu široká. Téměř všechny produkty z oblíbené kolekce Contemporary máme skladem. Jestli něco opravdu nemám ráda, tak je to zklamat zákazníka. Takže když klient zavolá, že chce sklenici s písmenem „š“, musíme ji tu mít. Co nejlepší klientský servis je pro nás velmi důležitý. Velké oblibě mezi klienty se těší také litevská značka Linoroom, která nabízí produkty z velmi jemného lněného textilu s krásnými přírodními potisky.Text: Veronika Kurzová

Comments


hranolka prava_zluta_4x.png
hranolka levá_zluta_4x.png
bottom of page