top of page

Nenápadná technika pro krásný a zdravý domov

Technologie nám dennodenně usnadňují práci, pomáhají ke zdravějšímu a pohodlnějšímu životu – nebo nás zkrátka baví. Přestože současná elektronika nabízí ohromné množství funkcí, ne vždy kladou výrobci stejný důraz také na estetiku. Jsou ale tací, jejichž produkty dokonale zapadnou do interiéru nebo ho dokonce zkrášlí.Nová kapitola


Pokud rádi posloucháte hudbu, podcasty nebo audioknihy, bez kvalitních reproduktorů se neobejdete. Firmám, jež dovedou umně skloubit skvělý výkon i kvalitní design, jednoznačně vévodí dánská značka Bang & Olufsen s téměř stoletou historií. Mezi poslední novinky v jejím portfoliu patří ultratenký reproduktor Beosound Emerge. Na první pohled vypadá dost podobně jako tenká kniha, uvnitř ale ukrývá silný 180° zvuk. Nejlépe se hodí do místností do velikosti 30 m2 a umístit jej můžete například do knihovny, na kuchyňskou linku nebo pracovny. Reproduktor se automaticky přizpůsobí podmínkám ve svém okolí tak, aby hrál co nejlépe. Samozřejmostí je kompatibilita se systémem Chromecast, Airplay a možnost spárovat ho s dalšími reproduktory.


Za zmínku však jistě stojí také kalifornská firma Sonos, která dánské ikoně v posledních letech úspěšně šlape na paty. Nabízí obdobně výkonné reproduktory, avšak méně okázalé a v podstatně nižší cenové kategorii. Ty nejnovější modely, jako Sonos One, Room nebo Move, navíc dokážete ovládat hlasem.
Další do sbírky


S tím jak se v posledním desetiletí zvětšovala představa o ideální úhlopříčce televize, rostla také „černá krabice“ v našich domovech – nevzhledná a často také nijak nevyužitá plocha v interiéru. S originálním řešením přišla před několika lety jihokorejská značka Samsung. Model televizoru The Frame je opatřen rámem, podobně jako obrazy, a když ji nepoužíváte, zobrazuje libovolné umělecké dílo. Vybrat si můžete ze široké nabídky sbírek světových galerií nebo si do televize nahrát vlastní, třeba rodinný portrét. Navíc se obrazovka automaticky vypíná, když nikdo není v místnosti, čímž šetří energii. Svůj jas aktivně přizpůsobuje okolnímu osvětlení tak, aby co nejvěrněji připomínala skutečný obraz.


Letos se modelová řada dočkala výrazného osvěžení. The Frame 2021 je o poznání tenčí, nabízí širší výběr barev a tvarů rámů i větší úložiště pro umělecká díla. Nově jej lze také rozšířit o praktický funkční prvek – polici v několika barvách. I nadále však zůstává možnost ukotvení přímo na stěnu nebo na podstavec připomínající malířský stojan.


Pokud vás televize převlečená za obraz oslovila, prohlédněte si také její sestru – Samsung The Serif z dílny francouzských designérů bratrů ​​Bouroullecových. Obrazovka s rámem inspirovaným typografií se již pár let řadí mezi nejlepší designové počiny na trhu s televizory.
Lepší atmosféra


Čističky vzduchu dokážou naše domácí ovzduší zbavit mnohých alergenů (plísně, pyly, roztoči nebo prach), ale také zápachu, polétavých nečistot i dalších nebezpečných látek, jako je cigaretový kouř, těkavé plyny z laků, rozpouštědel, lepidel, izolační hmot a dalších chemikálií. Doslova toxické jsou pro lidský organismus formaldehydy, a právě proto se na ně zaměřuje nová řada britského technologického inovátora. Čističky vzduchu Dyson Pure Cryptomic Hot+Cool a Dyson Pure Cryptomic Cool umí nejen vyčistit, ochladit či zahřát vzduch, nově jsou vybaveny snímačem formaldehydu napojeným na mobilní aplikaci. Vylepšená řada slibuje ještě o 50 % čistší vzduch, o 20 % tišší výkon a přichází v povedeném bílo-zlatém a niklově-zlatém provedení.


Slušným výkonem i povedeným designem se může pochlubit také pár modelů od konkurence, jako například čističky vzduchu Blue Air nebo Electrolux Pure A9.Stále naklizeno


Údajně existují lidé, kteří si ve vysávání libují. Pokud mezi ně nepatříte, pořiďte si robota, který bude vysávat každý den za vás.


Mezi nejoblíbenější patří ty od značky iRobot, která představila dosud nejvyšší modelovou řadu Roomba S9+. Pomocník do domácnosti v ní dostal nový tvar písmena D, praktickou omyvatelnou sběrnou nádobu a funkci Power Boost pro vysávání koberců. Nabíjecí stanice funguje rovněž jako shromaždiště nasbíraného odpadu a v interiéru neruší ani barevnými světelnými diodami, ani divokými tvary – je elegantně černá s metalickými prvky. Propracovaná mobilní aplikace se pak může postarat o to, aby robot uklízel, když právě nejste doma.


Zatím nejluxusnější automatický vysavač letos chystá představit také Samsung – model Jet Bot AI Plus má mít kromě vylepšeného designu, výkonného sání a inteligentnějšího pohybu také webovou kameru pro sledování domácích mazlíčků.


Comments


hranolka prava_zluta_4x.png
hranolka levá_zluta_4x.png
bottom of page