top of page

Očima developerů: Ing. Bořek Bierhanzl a JUDr. František Hrudka

Do naší tradiční rubriky jsme tentokrát vyzpovídali Ing. Bořka Bierhanzla a JUDr. Františka Hrudku. Oba pánové mají nečekaně mnoho společného, což dokládá i jedna z jejich posledních aktivit, kterou je developerský projekt u pražských Havlíčkových sadů – bytový dům Sámova 12.


Jak vznikla myšlenka vaší spolupráce na developerském projektu?

FH: Naše dcery jsou stejně staré a věnují se stejnému sportu, a sice jezdectví, konkrétně parkuru. Tak jsme se seznámili. Až později jsme zjistili, že i my dva máme stejný koníček – myslivost. Společné trávení volného času se pak snadno stalo ideální příležitostí k prodiskutování obchodních záležitostí.


BB: Přestože tento projekt je náš první společný, věříme, že do něj vložíme zkušenosti z předchozích bytových i jiných stavebních projektů, které jsme již realizovali každý sám.


Proč jste si pro development vybrali právě toto místo?

BB: Vhodnou lokalitu pro rezidenční projekt jsem hledal několik let, nicméně toto místo bylo nejkvalitnější – proluka v rezidenční zástavbě, blízkost úžasného parku Grébovka, který tvoří přirozený předěl mezi částí Vršovic a Vinohrad, kompletní občanská vybavenost… Byla to láska na první pohled.


FH: Samotný projekt nás společně s místem zaujal také proto, že jeho cílovou skupinu tvoří lidé, k nimž se věkově i rodinným a společenským zázemím sami řadíme. Největším benefitem této lokality ale je, že máte vše potřebné pro kvalitní rodinný život na dosah, ať už je to řada sportovišť – přímo v Sámově ulici je hokejový stadion a tenisové dvorce, přilehlý park pak láká k běhání či procházkám – nebo školní zařízení a dopravní infrastruktura: vlakové nádraží přes ulici, tramvaj jezdící přímo do centra (do 15 minut jste na Václavském náměstí), do budoucna se má v blízkosti budovat i nová stanice metra.


Čím se bude Sámova 12 odlišovat od konkurenčních projektů?

BB: Sámova 12 je určena pro klienty, kteří hledají pohodlný městský byt a vědí, co chtějí. Společně s architekty z ateliéru Znamení čtyř jsme koncipovali byty tak, aby se v nich žilo skutečně pohodlně. Tomu odpovídá i velikost ložnic, obývacího prostoru, ale i šaten a dalších úložných prostor. Vsadili jsme na rodinné a dlouhodobé bydlení. V projektu nenajdete žádné malé, startovací byty. Na každém podlaží je z hlavní podesty vstup pouze do dvou bytů, aby jejich majitelům bylo zaručeno dostatečné soukromí.


FH: Zajímavostí je, že v opravdu rozlehlém vnitrobloku je již nyní vzrostlá zeleň, do které budou mít naši rezidenti výhled ze všech obývacích prostor orientovaných na jih.


Projekt po odborné stránce zpracovalo architektonické studio Znamení čtyř – architekti s. r. o. Jak vaše spolupráce probíhá?

FH: Díky skutečně profesionálnímu přístupu architektů, kteří dokázali zhmotnit naše představy, vznikl projekt zpracovaný do nejmenšího detailu. Kladli jsme důraz na kvalitu bydlení a soukromí rezidentů. To je podle mě jedna z věcí, kterou se náš projekt odlišuje od jiných. Jsme malý developer, a tak si můžeme dovolit věnovat přípravě projektu hodně času i sil a „vymazlit“ ho k dokonalosti.


BB: Dům je vybaven moderními technologiemi a v bytech jsme schopni na přání klientů připravit na míru vše, co bude v dané fázi rozestavěnosti možné.


Kdybyste si v Rezidenci Sámova měli vybrat vlastní bydlení, který byt byste zvolili a proč?

BB: Asi bych byl pro náš dvoupodlažní objekt ve vnitrobloku. Je to unikátní část projektu a dovolím si říct, že velmi zajímavá – jsou to v podstatě takové dvě „vilky“ s vlastním pozemkem, které budeme v rámci projektu stavět, a lze je vnímat jako komfortní rodinné domy. Podobnou věc v centru Prahy aktuálně neseženete.


FH: Mě by asi nejvíce oslovily přízemní byty s předzahrádkou. Zahrádka u bytu je velkou přidanou hodnotou.


Jaká máte v rámci realitního trhu očekávání pro nadcházející období?

BB: Pokud víme, je momentálně v širším centru připraveno k výstavbě velmi málo podobných projektů. Tuto skutečnost vnímáme pro náš projekt jako velkou výhodu.


Jak se podle vás budou vyvíjet nabídkové ceny pražských bytů v roce 2018?


BB: Vzhledem k tomu, že rezidenčních projektů je ve středu města opravdu málo a tuzemskou poptávku doplňuje řada cizinců se zájmem o dlouhodobé či trvalé bydlení, myslím si, že ceny budou ještě stoupat. Praha jako taková, tím myslím obzvlášť širší centrum, má velkou perspektivu ve smyslu evropského prostoru. Je to za mě jedno z nejkrásnějších měst starého kontinentu, s dlouhou historií, jedinečnou polohou, a tudíž i velkým potenciálem.


Která část Prahy se vám líbí nejvíc?

BB: Já osobně například velmi pozitivně vnímám změnu Karlína za posledních několik let. Ale samozřejmě jsem okouzlen okolím Grébovky, kde teď budeme stavět. Náš projekt považuji pro toto místo jako zlomový. Snažíme se vytvořit skutečné místo pro život, s kvalitním občanským zázemím přímo v lokalitě. Líbí se mi koncept celého projektu.


FH: Nebydlím sice v Praze, ale do jejího centra jezdím denně do své kanceláře. Nemám velká města příliš rád, ale kromě „povinně“ obdivovaných míst, jako jsou Hradčany nebo Staré Město, jsem přišel na chuť právě Vršovicím. Připadají mi jako praktické místo pro příjemný a pohodlný život. A navíc sem jezdím rád, protože jsem příznivcem fotbalové Bohemky. (smích)


Ve které oblasti pražského realitního trhu vidíte prostor pro rozvoj?

BB: Myslíme si, že jsme jeden takový prostor našli – a to vytvořením projektu s jednotnou strukturou dispozičně velkých bytů, a ne s mixem různě malých a velkých jednotek. Měli jsme tuto vizi a troufli jsme si navrhnout dům, v němž je optimálně využíván jeho tvar i konstrukce a kterému vdechnou život jeho stálí obyvatelé.


Čeho si ve svém životě nejvíce považujete?

FH: Zdárně vychováváme děti, kterým se daří, studují, sportují a jsou zdravé. Toho si považujeme nejvíc.


BB: A také si vážíme soudržnosti a podpory našich manželek. Štěstí rodiny je pro nás velmi důležité.


Můžete poodhalit své plány pro rok 2018?

FH: Letos se budeme věnovat především samotné výstavbě Sámovy 12, která bude zahájena na přelomu února a března. Ale kromě toho pokračujeme v práci na našich dalších pražských i mimopražských developerských projektech.Comments


hranolka prava_zluta_4x.png
hranolka levá_zluta_4x.png
bottom of page