top of page

V dolních Holešovicích to prostě žije


Holešovice jsou super moderní čtvrť plná netradičních podniků. Tím přitom nemyslíme jen místní gastro scénu. V posledních letech se staly také centrem kultury a designu. Kam si zajít na divadelní představení a kde po ránu dostanete ten nejkřupavější loupák?


Interiér Big Smokers od architektů z 0.5 studia, Foto: archinfo.cz

Holešovice, zejména jejich dolní část, by klidně mohly být takovým malým městem ve městě. Pořád zde máte co ochutnávat, na každém kroku voní výběrová káva a nikdy se tu nenudíte, protože dobré výstavy i skvělá představení jsou tady na denním pořádku. Díky designovým obchodům si snadno zařídíte nové bydlení a navíc sem míří i prvotřídní architektura.


Kavárna z kontejnerů? Proč ne. Na super kávu i lehký oběd zajděte do Osady. Holešovické Ortenovo náměstí loni oživila nápaditá patrová kavárna Kontejner postavená z lodních kontejnerů, jejichž stěny se proměnily ve velká okna a nechybí ani letní terasy. Její autoři, architekti Ondřej Janků a Shota Tsikoliya, v ní dokázali propojit industriální styl se zelenou zahradou uprostřed města.


Kavárna Kontejner na Ortenově náměstí, Foto: earch.cz


Snídaně klidně i odpoledne

Skvělou snídani vám připraví v podniku Twenty7. Přijít sem ale klidně můžete i na oběd nebo večeři. Pokud si chcete snídani raději vychutnat v pohodlí domova, zajděte si nakoupit do pekárny Naše toustárna. Všechny chleby, bulky, loupáky a další křupavé dobroty tu pečou čerstvé od rána do odpoledne.


Interiér Twenty7, Foto: twenty7.cz


Pro milovníky špičkového gastra Na mořské plody si zajděte do Food Republic. Barbeque klidně i uprostřed zimy si dáte u Big Smokers. Architekti z 0,5 Studia sem dokázali dokonale přenést atmosféru typických amerických restaurací a zároveň tu zařídili stylový interiér bez laciného patosu. Holešovickou klasikou a sázkou na jistotu je pak Home Kitchen, kam rovněž můžete na snídani, oběd i skvělou večeři.


Interiér podniku Home Kitchen, Foto: homekitchen.cz


Divadlo, hudba i současné umění

Kulturní centrum La Fabrika je dějištěm nejrůznějších divadelních a tanečních představení, která vyžadují netradiční prostorové řešení. Zároveň však skvěle symbolizuje pro Holešovice typickou schopnost vtisknout někdejším průmyslovým továrnám nový život. Totiž zatímco dnes jsou Holešovice vzorem moderního městského života, kdysi bývaly výhradně dělnickou čtvrtí. Na koncerty a muzikály se pak můžete vydat do Divadla Na Maninách. V galerii DOX zase vždy najdete to nejlepší ze současného českého i světového umění.


Galerie současného umění DOX, Foto: dox.cz


Zařídit byt stylově? V Holešovicích easy záležitost.


Plánujete si v Holešovicích pořídit byt? Co třeba v novém projektu Astrid Garden? Jak už sám název napovídá, jedná se o rekonstrukci původní továrny kosmetické značky Astrid, na kterou naváže moderní novostavba s krásnou zahradou ve vnitrobloku. Pro vybavení nového bydlení si pak nemusíte chodit daleko. Okolí je doslova nabité obchody těch nejlepších designových značek. V areálu Holport v ulici Komunardů se nachází showroom Konsepti, kde prodávají ikonické designové značky jako je Vitra, Kartell, Knoll či B&B Italia. Ve stejné budově pak najdete také Lasvit Flagship Store, kde si můžete pořídit svítidla a další skleněné doplňky z české řemeslné sklárny známé po celém světě. Ve stejné ulici pořídíte i kvalitní nábytek od tradiční české značky TON. Kromě ulice Komunardů si do své designové mapy poznamenejte také ulici Na Zátorách, kde svůj showroom nedávno otevřely značky Dechem, Todus a Master & Master. Ikony českého designu najdete i v Design Shop DOX by Qubus.


Nově otevřený showroom Dechem a Master & Master, Foto: czechdesign.cz


Stále je co rozvíjet

A to zdaleka není všechno. Rozvoj Holešovic totiž bude nadále pokračovat. Kromě rezidenčního projektu Astrid Garden, tu nedaleko metra Vltavská vyroste nová budova České filharmonie s architekturou od prestižního dánského architektonického studia Bjarke Ingels Group. Poblíž metra Holešovice už stojí projekt nájemního bydlení Mozaika Holešovice, který nabízí komfortní bydlení v bytech 1+kk až 4+kk pro singles i rodiny s dětmi.


Zaujala vás lokalita Dolních Holešovic a rádi byste v ní měli svůj domov?

Pokud upřednostňujete pronájem, klikněte sem a objevte nabídku bytů v nájemním rezidenčním projektu Mozaika Holešovice. Hledáte byt ke koupi? Prozkoumejte nabídku bytů v projektu Astrid Garden.

Nahoře: Fotografie exteriéru a interiérů nájemního projektu Mozaika Holešovice.

Dole: Vizualizace rezidenčního projektu Astrid Garden.Comments


hranolka prava_zluta_4x.png
hranolka levá_zluta_4x.png
bottom of page